pajzsmirigy göb lézer kezelés

Mit érdemes tudni a lézeres göbkezelésről?

Magyarországon egyedül a magánegészségügyben kizárólag intézményünkben elérhető lézeres thermoablációs módszerrel, jóindulatú, méretéből adódóan panaszt okozó göbök, műtétet nem igénylő kezelését végezzük kíméletes és hatékony módon.

Magyarországon egyedül a magánegészségügyben kizárólag intézményünkben elérhető lézeres thermoablációs módszerrel, a nem rosszindulatú, de méretéből adódóan panaszt okozó göbök, műtétet nem igénylő kezelését végezzük kíméletes és hatékony módon.

A beavatkozás során egy speciális tűt szúrunk a panaszt okozó göbbe, amely ezután lézernyalábot továbbít a göb szövetéhez. A lézernyaláb felmelegíti a göböt, ezáltal sejtpusztulás és a göb méretének jelentős csökkenése következik be.

A beavatkozás tervezett időtartama 30-60 perc, amelyet legalább 2 órás megfigyelés követ. A kezelés előtt és közvetlenül azt követően ultrahang felvételt készítünk a kezelt területről, amely alapján jól megbecsülhetővé válik a kezelés várható hatása.

A sejtpusztulás következtében a göb mérete átlagosan 60%-al csökken, ideális esetben akár teljesen el is tűnhet. A göb méretének csökkenése a kezelést követő 1 év alatt fokozatosan következik be.

Milyen esetekben alkalmazható a lézeres thermoablációs kezelés?

  • jóindulatú pajzsmirigy göbök esetében
  • problémát még nem okozó, de intenzíven növekvő jóindulatú pajzsmirigy göbök esetében
  • nagyobb, problémát okozó (légcsövet nyomó, nyelési panaszokat okozó, esztétikailag látható) jóindulatú göbök esetében
  • opcionálisan túlműködő göbök esetében, az izotóp kezelés egyik lehetséges alternatívájaként

A lézeres kezelés – a hagyományos thermoablációs kezelésekhez képest – fizikai tulajdonságaiban jelentősen precízebb, kíméletesebb eljárásmód. A kezelt terület határait sokkal határozottabban, pontosabban kezeli, így például a problémás, nehezen megközelíthető, nagyobb kockázatot jelentő göbök (pl. ütőérhez, nyelőcsőhöz közeli göbök, stb.) esetében sokkal biztonságosabb megoldást nyújt.

Az eljárással a problémás göbök esetében a szövődmények kockázata szignifikánsan alacsonyabb.

A kezelés kizárólag szakorvosi indikációra, műtétet nem igénylő göbök esetében végezhető el, a kezelt göbből megelőzően legalább két külön alkalommal végzett ultrahang vezérelt aspirációs citológiai mintavételt követően.

Időpontfoglalás

További híreink